Bajkowy Konkurs

Bajkowy Konkurs

Bajkowy Konkurs już się zakończył. Poniżej dostępne są informacje o zwycięzcach.


W oczekiwaniu na nadchodzące Matematyczne Pojedynki przygotowaliśmy dla Was konkurs!

Konkurs polega na przesłaniu na nasz adres mailowy: matematycznepojedynki@pwr.edu.pl napisanej przez Was bajki lub wierszyka. Bajka/wierszyk może dotyczyć matematyki, naszego konkursu lub nawiązywać do znanych bajek.

Czas na przesłanie swojego utworu macie do 17 listopada do godziny 23:59, ale im wcześniej wyślecie tym lepiej (prawdopodobnie zbierzecie więcej reakcji). Prosimy aby maila zacząć od podania autora w postaci swojego imienia i nazwiska lub wymyślonego pseudonimu, którym podpiszemy wasz utwór. Liczymy na waszą twórczość!

Utwory, które będą zawierały wyrażenia obraźliwe, nawiązujących do polityki czy religii będą dyskwalifikowane z udziału w konkursie.

Uzasadnione podejrzenia o plagiacie będą dyskwalifikowały daną pracę z konkursu.

Wybrane przez nas bajki/wierszyki opublikujemy na fanpage’u Matematycznych Pojedynków na Facebooku. Wasze reakcje pod postami pomogą nam w wybraniu zwycięzcy.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 19 listopada w trakcie trwania Matematycznych Pojedynków. Aby wziąć udział w konkursie na bajkę nie jest konieczne wzięcie udziału w Matematycznych Pojedynkach. Jedna osoba może przesłać więcej niż jedną bajkę/wierszyk. Oczywiście dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Prawa autorskie do utworu są wykorzystywane jedynie do publikacji utworu na stronie Matematycznych Pojedynków oraz do niezbędnych czynności związanych z konkursem.

Szczegóły o przetwarzaniu danych oraz wysyłce nagród znajdują się w Regulaminie Matematycznych Pojedynków 2022 w szczególności w rozdziale dotyczącym konkursów promocyjnych.

Ranking nadesłanych prac zostanie stworzony na podstawie reakcji pod odpowiednimi postami oraz ocen każdego z utworów wystawionych przez organizatorów konkursu (równa waga obu składowych).

Powodzenia!!!


Bajkowy Konkurs cieszył się większym zainteresowaniem niż się spodziewaliśmy i otrzymaliśmy bardzo dużo świetnych utworów. Niestety zwycięzca może być tylko jeden, mimo, że każdy z przesłanych utworów zasługuje na wygraną.

I miejsce zajął Mateusz Pabisiak z wierszem „Matematyka – nasza królowa”!
II miejsce zajęła Zuzanna Kostro z opowiadaniem „Kiedy cyfry myślą”.
III miejsce zajął Kamil Trepczyński z wierszem „Matematyczny wierszyk”.
Dodatkowo zdecydowaliśmy się przyznać również wyróżnienie, które wędruje do Julii Ścisłowskiej za bajkę „Największa klątwa w dziejach Matematyki”.

Zachęcamy do przeczytania bajek oraz wierszy z Bajkowego Konkursu. Są naprawdę świetne! Znaleźć je można na naszym fanpage’u na Facebooku.

 166 wejść ogółem,  1 dzisiaj