Medal za medalem!

Medal za medalem!

Wspominamy listopad. Wtedy matka natura była o wiele łaskawsza, obdarzała nas wyższymi temperaturami, większą ilością słońca. Z niecierpliwością czekamy na powrót cieplejszych dni. Nie smućmy się jednak! 15 listopada mogliście spotkać niektórych członków Koła jako najwspanialszych biegaczy. Wtedy właśnie odbył się Bieg Rektora, w którym część z nas miała przyjemność uczestniczyć. Szybcy niczym wiatr, biegli po szczęście z rozwianym włosem.

To oni! Biegacze Koła Naukowego Matematyki!

Moglibyście pomyśleć, że medale za udział to jedyne, jakie udało nam się osiągnąć w ubiegłym roku. Będzie to jednak gruba pomyłka. 10 grudnia 2019 roku miał miejsce konkurs International Team Internet Mathematical Olympiad. Brały w nim udział dwie drużyny (pierwsza w składzie: Andrzej Woźniak, Michał Łukomski, Patryk Krukowski, Kinga Sztonyk i druga w składzie: Denis Zelent, Karol Stanclik, Bartek Chwiłkowski, Michał Butmankiewicz).

Jest to konkurs przeprowadzony drogą internetową. Do rozwiązania 10 zadań, na które odpowiedzi musiały być przesyłane w określonych ramach czasowych. Udzielane odpowiedzi oceniane były w dwóch kategoriach: Blitz (wyłącznie poprawność odpowiedzi) i Championship (poprawność rozwiązań). Brało w niej udział 127 drużyn.

Z nieukrywaną dumą pragniemy zakomunikować, że obie drużyny dostały medale. Drużyna Kingi, Patryka, Michała i Andrzeja – srebrny w kategorii Championship i brązowy w kategorii Blitz, a drużyna Denisa, Karola, Bartka i Michała – brązowy w kategorii Championship. Jeśli chcielibyście sami zmierzyć się z zadaniami, jakim musieli sprostać nasi Olimpijczycy, wejdźcie w ten link.

 Dla zainteresowanych załączamy również dokładne wyniki dla kategorii Blitz i Championship.

Tym samym serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych ciekawymi zadaniami już w marcu na spotkania Olimpijczyków. Nowy semestr otwiera przed nami nowe konkursy, którym jesteśmy gotowi stawić czoło. Zmierzcie się z nimi razem z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *