III edycja konkursu „Matematyczne Pojedynki”

Koło Naukowe Matematyki przy Politechnice Wrocławskiej zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz dorosłych miłośników matematyki do wzięcia udziału w kolejnej edycji Matematycznych Pojedynków! Odbędzie się ona 25.11.2017 w budynku C – 13 Politechniki Wrocławskiej.

Jednodniowe zawody składają się z dwóch etapów: eliminacji oraz pojedynków. Finaliści wyłonieni w eliminacjach ustawiani są w drabinkę turniejową, według której rozgrywają pojedynki. Polegają one na rozwiązywaniu przez krótki określony czas zadań matematycznych lub łamigłówek logicznych przez każdego z dwóch zawodników. Podobnie jak w teleturniejach telewizyjnych punkty otrzymuje osoba, która pierwsza poda odpowiedź do wybranego zadania. Przeciwnik ma to prawo skorygować odpowiedź. Wygrywa zawodnik, który rozwiąże więcej zadań. Po dwóch przegranych pojedynkach zawodnik kończy udział w konkursie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. W przerwie między eliminacjami i pojedynkami finałowymi odbędzie się wykład popularnonaukowy.

Informacje o konkursie są na bieżąco podawane na:
https://www.facebook.com/matematyczne.pojedynki/
oraz https://www.facebook.com/KNM.PWr/

Regulamin III Edycji Konkursu Matematyczne pojedynki znajdźcie tu :

https://drive.google.com/file/d/0B9KUH9t8cHM0V25zXzlIX1laUk0/view?usp=sharing

Masz odwagę stawić czoło wyzwaniu?

Koniecznie dołącz do nas już dziś, wypełniając formularz zgłoszeniowy :

https://goo.gl/forms/H2xtrOUjND1JuQmF2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>