Archiwum kategorii: Spotkania

Walne zgromadzenie

Zapraszamy wszystkich członków Koła na walne zgromadzenie, które odbędzie się 14 marca (piątek) o godzinie 17.15 w sali P.01, bud. C-11. Na spotkaniu wybierzemy nowy zarząd Koła na kadencję 2014-2015. W ramach zgromadzenia odbędzie się także spotkanie dotyczące konkursu Continuum dla osób chcących pomóc w organizacji.
Liczymy na waszą obecność!

Projekt naukowy – ciąg dalszy

Serdecznie zapraszamy w ten piątek (13.12) o 15:15 do sali P.01 w C-11 na kolejne spotkanie dotyczące projektu naukowego KNM. Ostatnio udało nam się rozwiązać wstępny problem zadany przez profesora Cichonia (rozstrzygnięcie, czy można rozbić prostą na przeliczanie wiele zbiorów domkniętych). W ten piątek profesor przyjdzie na spotkanie, aby wprowadzić nas w kolejne, już bardziej złożone, zagadnienie.

Wykład o wypukłości

Serdecznie zapraszamy w przyszły poniedziałek (9.12) o 19 do sali 303a w C-7 na wykład o wypukłości. Jest to bardzo ważne pojęcie przewijające się w wielu dziedzinach matematyki, traktowane niestety dość po macoszemu przez nasz program studiów. Opowiadać będzie Dominik Bojko – student IV roku matematyki, członek Koła.

Poniedziałkowe wykłady

W ten poniedziałek (18.11), z racji nadciągającej fali kolokwiów, zamiast wykładu popularnonaukowego odbędzie się powtórka do sprawdzianów. Głównym tematem będą przestrzenie metryczne, ale bardzo możliwe, że starczy czasu na coś więcej. Zapraszamy wszystkich studentów pierwszego roku matematyki i matematyki stosowanej o 19 do sali P.01 w C-11.

Wykład o RSA

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład o RSA – jednej z najpopularniejszych metod szyfrowania w obecnych czasach. Opowiadać będzie Krzysztof Grining – członek koła, student matematyki i informatyki na WPPT. Spotykamy się w poniedziałek (21.10) o godzinie 18:55 w sali P.01 w C-11.