Browsed by
Kategoria: Projekty

Origami w Ligocie Małej

Origami w Ligocie Małej

Witajcie Czarownice i Czarodzieje (matematyczni)! Nasza Kołowa Grupa do Zadań Specjalnych (w składzie Iwona Zielińska, Bartek Chwiłkowski i Karol Stanclik) podjęła się niedawno niebezpiecznej misji szerzenia tajemnic najmroczniejszej ze sztuk magicznych – matematyki. Obarczeni niewyobrażalnym trudem związanym ze wstaniem na godzinę 7:30, nasi wspaniali matematycy podróżowali przez ponad godzinę w trudzie i znoju do baśniowej krainy – Ligoty Małej, gdzie mieli za zadanie przekazać młodym adeptom tajemnej sztuki naszą wiedzę i doświadczenie w składaniu latających żurawi z papieru.

Projekt naukowy – ciąg dalszy

Projekt naukowy – ciąg dalszy

Serdecznie zapraszamy w ten piątek (13.12) o 15:15 do sali P.01 w C-11 na kolejne spotkanie dotyczące projektu naukowego KNM. Ostatnio udało nam się rozwiązać wstępny problem zadany przez profesora Cichonia (rozstrzygnięcie, czy można rozbić prostą na przeliczanie wiele zbiorów domkniętych). W ten piątek profesor przyjdzie na spotkanie, aby wprowadzić nas w kolejne, już bardziej złożone, zagadnienie.

Projekt naukowy

Projekt naukowy

Niedawno przeprowadziliśmy ankietę na temat dziedziny projektu naukowego KNM. Wygrały topologia i teoria mnogości. Dzięki uprzejmości profesora Cichonia, otrzymaliśmy zagadnienie z przekroju tych dwóch dziedzin, którym będziemy się zajmować na spotkaniach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych już w ten piątek (22.11) o 15:15 do sali P.01 w C-11, tam przedstawimy problem i zaczniemy nad nim pracować. Wymagana wiedza wstępna to póki co podstawy topologii metrycznej oraz teorii mnogości.