Archiwum kategorii: Ogłoszenia

Walne Zgromadzenie Koła Naukowego Matematyki

W dniu 02.03.18 odbyło się Walne Zgromadzenie Koła Naukowego Matematyki, na którym podsumowaliśmy naszą działalność przez ostatni rok. Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak wielu projektach.

Cieszymy się ogromnie z popularności „Matematycznych pojedynków”, które w tym roku osiągnęły rekordową frekwencję. Prowadziliśmy stoisko na  Festiwalu Gier Planszowych „Gratislavia”. Organizowaliśmy także turnieje SETa, które cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku przeprowadziliśmy także kolejną edycje konkursu Continuum.

Współpracowaliśmy z samorządem podczas Dni Matematyki oraz z innymi kołami na Dniach Aktywności Studenckiej. Zaczęliśmy, także współpracę z „Manusem”, czego efektem są gadżety matematyczne dostępne na ich stronie internetowej.  Pomagaliśmy  przy tworzeniu stoiska podczas Dolnośląskiego Festiwalu Naukowego.

W tym roku starsi członkowie pomagali młodszym studentom prowadząc specjalne Tutorie gdzie omawiali zagadnienia z Analizy. Dzięki pomocy dr. Dudka. powstała także grupa zajmująca się rozszerzaniem wiedzy w zakresie Algebry.

 

Wybrano nowy Zarząd, w którego składzie znaleźli się:
Sylwester Piątek -Prezes, student IV roku Matematyki,
Sebastian Kopacz – Wiceprezes, student III roku Matematyki,
Joanna Waczyńska -Wiceprezes , studentka II roku Matematyki Stosowanej,
Iwona Zielińska-Wiceprezes, studentka II roku Matematyki Stosowanej.
Zostały także przedstawione plany na nowy rok. Dalsza współpraca z samorządem i innymi kołami podczas „DASu”, „OMatKo!”. Turniej SETa, liczne konferencje, kontynuacja Tutorie, kolejna edycja Matematycznych pojedynków. To wszytko już wkrótce!

Dziękujemy za tak liczne przybycie.

Czwartkowy wykład!

WYKŁAD

Zapraszamy wszystkich chętnych na czwartkowy wykład o Wzorze Stirlinga (wraz z dowodem i zastosowaniami), który poprowadzi  Tomek Skalski – student drugiego roku matematyki. Wykład odbędzie się  21.05 o 17.05 w sali 2.11 w C-11.
Prowadzący gwarantuje dużą liczbę ciekawostek oraz nietuzinkowy humor.


Do zobaczenia!

MATH:IN- przedłużenie drugiego etapu

W związku z niską liczbą nadesłanych prac na drugi etap, po burzliwej naradzie, komisja konkursowa zadecydowała o możliwości dosłania zadań z drugiej listy do dnia 20.05.2015 włącznie.

Drugi etap jest najtrudniejszy, więc on pewnie zaważy w dużym stopniu o końcowych lokatach.

Uważamy, że opłaca się dosłać choć jedno zadanie, bo przy obecnym zestawieniu każdy punkt może być na wagę złota!

Zatem, do roboty!

Życzymy powodzenia!

UWAGA: Osoby, które wysłały już swoje rozwiązania, mają prawo dosłania rozwiązań lub poprawienia już wysłanych.

 

 

MATH:IN – ważne informacje!

KONKURS MATH:IN

Już jutro ostatni dzień przesyłania rozwiązań zadań pierwszego etapu!


Otrzymaliśmy również maila z zapytaniem, czy można zapisać rozwiązania w edytorze tekstowym? Oczywiście, że można!

Przed rozpoczęciem redakcji rozwiązań warto spojrzeć na informacje zapisane w regulaminie pogrubionym tekstem odnośnie podpisywania prac.

Wykład dla pierwszego roku!

W środę 21.01.2015 o godzinie 17., w budynku C-7, w sali 303, odbędzie się wykład pod tytułem ,,Co ma wspólnego Hiszpan z kubkiem, a wstęga z butelką?” (tak, to matematyka). Wykład poprowadzi student V roku matematyki – Dominik Bojko.

Wykład jest pomyślany przede wszystkim dla I roku Matematyki oraz Matematyki Stosowanej, dlatego będzie w miarę elementarny i raczej popularno-naukowy niż ścisły.

Zapraszamy!

Remanent

Ostatnimi czasy, strona koła została nieoczekiwanie ostrzelana  z bazy (kanonicznej) SQL, więc musiała się odrodzić, niczym feniks z popiołów. Niestety feniks ów, po reinkarnacji, wymaga wielu zabiegów…

W związku z totalnie dyssypatywnym przekształceniem strony, chcielibyśmy przeprosić za wszelakie utrudnienia. Liczymy na Waszą wyrozumiałość.