Browsed by
Kategoria: Bez kategorii

Warsztaty Dobutsu Shogi – Dolnośląski Festiwal Nauki

Warsztaty Dobutsu Shogi – Dolnośląski Festiwal Nauki

Marzą Wam się podróże zagraniczne, ale wszystkie samoloty są odwołane? Nie martwcie się! Razem z Kołem Naukowym Matematyki możecie przenieść się aż do Japonii! Z wielką przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Was na warsztaty Dobutsu Shogi, gdzie dowiecie się jak grać w japońskie szachy. Warsztaty będą odbywać się w dniach 21, 22 i 23 września w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zapraszamy do zapisów, liczba miejsc ograniczona! Informacje o zapisach znajdziecie pod linkiem.

Spotkania Koła

Spotkania Koła

Już w ten wtorek spotykamy się o godzinie 19:00 w Sali 2.11 w Wieży Magów, by wziąć udział w interaktywnym referacie wicemistrza Polski 2018 w Shogi Karola Stanclika pod tytułem „Matematyczne przygody z wesołym lewkiem”. Zapraszamy również na spotkanie kinowe w czwartek o 19:30 do Multikina w Pasażu Grunwaldzkim, gdzie obejrzymy wspólnie „Krainę Lodu 2”. Zapraszamy serdecznie!

V edycja Matematycznych Pojedynków!

V edycja Matematycznych Pojedynków!

23 listopada 2019 w budynku C-13 odbyła się V edycja konkursu Matematycznych Pojedynków, w której uczniowie i studenci z całej Polski zmierzyli się w serii potyczek rodem z Dzikiego Zachodu. Swoim wykładem uświetnił wydarzenie Dominik Bojko – zasłużony członek KNM, który brał czynny udział w przygotowaniu konkursu. Po całodziennych zmaganiach wyłoniliśmy najlepszych kowbojów matematyki: Łukasz Orski (Akademickie Liceum Ogólnokształcące PWr), Jakub Kamiński (Uniwersytet Wrocławski), Denis Zelent (Politechnika Wrocławska), Wiktor Gancarczyk (Politechnika Wrocławska) . Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w…

Read More Read More

Zapraszamy na konkurs!

Zapraszamy na konkurs!

Mamy wielką przyjemność zaprosić Was do konkursu internetowego we współpracy z wydawnictwem LOGI! Zmierzcie się z intrygującymi łamigłówkami logicznymi i walczcie o atrakcyjne nagrody! Poniżej zamieszczamy pierwsze zadania. Powodzenia! Odpowiedzi wysyłajcie na adres knm.pwr@gmail.com, lub na naszą stronę na Facebooku!

Dni aktywności studenckiej

Dni aktywności studenckiej

Przyznać się, kto widział Nas dzisiaj na Dniach Aktywności Studenckiej?  Ponieważ matematyka jest przepiękną nauką, którą można wykorzystywać na różny sposób, postanowiliśmy zrobić cudowną akcję!  Na Matematyczne Pojedynki w kowbojskim stylu zaproszą Was… Nasi koledzy i koleżanki z innych kół i stowarzyszeń, które także prężnie działają na Naszej super uczelni!  Pozdrawiamy Environmental Team  „Weź nie obalaj trygonometrycznej jedynki, przyjdź lepiej na Matematyczne Pojedynki 2019”  link do konkursu: https://www.facebook.com/events/2574951242548330/