Browsed by
Autor: KNM

Spotkanie koła

Spotkanie koła

Zapraszamy na referat Adriana Radziewicza „Nierówności”! Podczas referatu, zostanie udowodniona pewna prosta i bardzo dobrze znana nierówność na kilka sposobów. W tym celu użyjemy między innymi nierówności Jensena i Cauchy’ego-Schwartza. W trakcie spotkania odbędzie się mini quiz za pomocą aplikacji Kahoot, w którym można wygrać drobne upominki. Do zobaczenia w piątek 31 marca w A.4.1 (bud. C-19) o godzinie 15:00.

Spotkanie koła

Spotkanie koła

Mamy nadzieję, że sesja już za Wami. W ramach rozluźnienia po minionym semestrze i trudnych egzaminach zapraszamy Was na planszówki! Wszyscy planszówkowicze są mile widziani już w ten piątek 10 lutego o godzinie 16:00 w C-11 sala 2.11.

Spotkanie Koła

Spotkanie Koła

Serdecznie zraszamy na ostatnie przed przerwą świąteczną spotkanie KNM, na którym zostanie wygłoszony wykład Tomka Skalskiego pt. „Problem kolekcjonera kuponów”. Spotkanie odbędzie się 20 grudnia o godzinie 17:05 w budynku C-4 w sali 34. W tym poście znajdziecie wstęp do referatu.

Zwycięzcy Bajkowego Konkursu

Zwycięzcy Bajkowego Konkursu

Bajkowy Konkurs cieszył się większym zainteresowaniem niż się spodziewaliśmy i otrzymaliśmy bardzo dużo świetnych utworów. Niestety zwycięzca może być tylko jeden, mimo, że każdy z przesłanych utworów zasługuje na wygraną. I miejsce zajął Mateusz Pabisiak z wierszem „Matematyka – nasza królowa”! II miejsce zajęła Zuzanna Kostro z opowiadaniem „Kiedy cyfry myślą”.III miejsce zajął Kamil Trepczyński z wierszem „Matematyczny wierszyk”.Dodatkowo zdecydowaliśmy się przyznać również wyróżnienie, które wędruje do Julii Ścisłowskiej za bajkę „Największa klątwa w dziejach Matematyki”. Zachęcamy do przeczytania bajek…

Read More Read More

Zwycięzcy Matematycznych Pojedynków

Zwycięzcy Matematycznych Pojedynków

Po wielu zmaganiach i wyrównanej rywalizacji Matematyczne Pojedynki dobiegły końca. Niezmiernie miło nam ogłosić zwycięzców! W kategorii Open I miejsce uzyskał Robert Ciężabka. II miejsce zajął Łukasz Orski. III miejsce zajął Dominik Bezkosty. W kategorii Junior I miejsce zajął Maciej Ignaciuk. II miejsce zajął Kamil Pulik. III miejsce zajął Tomasz Konik. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom! Mamy nadzieję, że w powiększonym składzie spotkamy się również za rok na Matematycznych Pojedynkach 2023. Do zobaczenia! PS Do osób, które dotarły do…

Read More Read More