Browsed by
Autor: Karolina Fiutak

Funkcja W-Lamberta

Funkcja W-Lamberta

Serdecznie zapraszamy już w ten czwartek tj. 25.03.2021 o godzinie 18:30 na platformę Zoom, gdzie wykład pt. „Funkcja W-Lamberta” wygłosi dla nas mgr Dominik Bojko. Poniżej przedstawiam małą zapowiedź. „Wiele osób, nawet niezwiązanych z matematyką, słyszało o funkcji Dzeta Riemanna i problemie milenijnym o jej nietrywialnych zerach. Jest to popularny przykład funkcji specjalnej. Natomiast wiele funkcji specjalnych, jak np. funkcja W-Lamberta, stosowanych jest znacznie częściej. Właśnie temu W-tworowi będzie poświęcony niniejszy referat. Jaka była motywacja do jej powstania? Dlaczego funkcją…

Read More Read More

Nieoczywiste związki matematyki i gier fabularnych

Nieoczywiste związki matematyki i gier fabularnych

Już w ten czwartek – 18.03.2021 r. – zapraszamy wszystkich serdecznie na wykład inauguracyjny pt. „Nieoczywiste związki matematyki i gier fabularnych„, który przeprowadzi dr Tomasz Stroiński.Wykład przeprowadzony będzie zdalnie, o godzinie 17:30. Poniżej mały teaser.Niektóre gry fabularne są wypełnione po brzegi matematyką. Statystyki będące wielkimi tabelami, modyfikatory ukrywające proste, ale żmudne operacje liczbowe, czy też prawdopodobieństwo manifestujące się przez rzuty kośćmi. Jednak tym razem opowieść będzie o czymś zupełnie innym. Zastanowimy się, czy realizując kurs Analizy Matematycznej, nie bierzemy nieświadomie…

Read More Read More

Walne zgromadzenie Koła Naukowego Matematyki

Walne zgromadzenie Koła Naukowego Matematyki

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić, że 8 marca br. o godzinie 11:15 będzie miało miejsce Walne Zgromadzenie Koła Naukowego Matematyki. Zapraszamy wszystkich aktywnych członków oraz weteranów Koła. Spotkanie odbędzie się w formie zdalnej na platformie ZOOM – TUTAJ link (w celu wejścia w link należy otworzyć post).

Warsztaty Dobutsu Shogi – Dolnośląski Festiwal Nauki

Warsztaty Dobutsu Shogi – Dolnośląski Festiwal Nauki

Marzą Wam się podróże zagraniczne, ale wszystkie samoloty są odwołane? Nie martwcie się! Razem z Kołem Naukowym Matematyki możecie przenieść się aż do Japonii! Z wielką przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Was na warsztaty Dobutsu Shogi, gdzie dowiecie się jak grać w japońskie szachy. Warsztaty będą odbywać się w dniach 21, 22 i 23 września w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zapraszamy do zapisów, liczba miejsc ograniczona! Informacje o zapisach znajdziecie pod linkiem.

Walne Zgromadzenie Koła Naukowego Matematyki

Walne Zgromadzenie Koła Naukowego Matematyki

Dziś odbyło się walne zgromadzenie Koła Naukowego Matematyki, podczas którego został wybrany nowy Zarząd. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że nowym prezesem została Iwona Zielińska, a wiceprezesami Karolina Fiutak, Asia Błażewska i Denis Zelent. Serdecznie gratulujemy! Semestr zaczynamy z głowami pełnymi pomysłów, dlatego koniecznie śledźcie nasz fanpage na Facebooku!  Do zobaczenia na spotkaniach!