Wszystkie wpisy, których autorem jest Asia W

V edycja otwartego turnieju SET

Już niebawem, bo 22 kwietnia w godzinach 12:00-15:00 będziecie mieli okazję wziąć udział w V edycji otwartego turnieju SET. Cała impreza będzie miała miejsce w Strefie Kultury Studenckiej. Jest to możliwe dzięki współpracy naszego Koła, organizatorów imprezy Wrocławskiego Festiwalu Gier Planszowych Gratislavia, a także sponsora nagród G3 – wydawnictwa gier planszowych. Tak jak podczas poprzedniej edycji, zapisy odbywają się (na miejscu) w sobotę oraz w niedzielę przed turniejem. Możliwość potrenowania od g. 11. 

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1642928369134525/?notif_t=event_calendar_create&notif_id=1522259064102453

To  tu będą podawane informacje na bieżąco.

Walne Zgromadzenie Koła Naukowego Matematyki

W dniu 02.03.18 odbyło się Walne Zgromadzenie Koła Naukowego Matematyki, na którym podsumowaliśmy naszą działalność przez ostatni rok. Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak wielu projektach.

Cieszymy się ogromnie z popularności „Matematycznych pojedynków”, które w tym roku osiągnęły rekordową frekwencję. Prowadziliśmy stoisko na  Festiwalu Gier Planszowych „Gratislavia”. Organizowaliśmy także turnieje SETa, które cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku przeprowadziliśmy także kolejną edycje konkursu Continuum.

Współpracowaliśmy z samorządem podczas Dni Matematyki oraz z innymi kołami na Dniach Aktywności Studenckiej. Zaczęliśmy, także współpracę z „Manusem”, czego efektem są gadżety matematyczne dostępne na ich stronie internetowej.  Pomagaliśmy  przy tworzeniu stoiska podczas Dolnośląskiego Festiwalu Naukowego.

W tym roku starsi członkowie pomagali młodszym studentom prowadząc specjalne Tutorie gdzie omawiali zagadnienia z Analizy. Dzięki pomocy dr. Dudka. powstała także grupa zajmująca się rozszerzaniem wiedzy w zakresie Algebry.

 

Wybrano nowy Zarząd, w którego składzie znaleźli się:
Sylwester Piątek -Prezes, student IV roku Matematyki,
Sebastian Kopacz – Wiceprezes, student III roku Matematyki,
Joanna Waczyńska -Wiceprezes , studentka II roku Matematyki Stosowanej,
Iwona Zielińska-Wiceprezes, studentka II roku Matematyki Stosowanej.
Zostały także przedstawione plany na nowy rok. Dalsza współpraca z samorządem i innymi kołami podczas „DASu”, „OMatKo!”. Turniej SETa, liczne konferencje, kontynuacja Tutorie, kolejna edycja Matematycznych pojedynków. To wszytko już wkrótce!

Dziękujemy za tak liczne przybycie.

III edycja konkursu „Matematyczne Pojedynki”

Koło Naukowe Matematyki przy Politechnice Wrocławskiej zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz dorosłych miłośników matematyki do wzięcia udziału w kolejnej edycji Matematycznych Pojedynków! Odbędzie się ona 25.11.2017 w budynku C – 13 Politechniki Wrocławskiej.

Jednodniowe zawody składają się z dwóch etapów: eliminacji oraz pojedynków. Finaliści wyłonieni w eliminacjach ustawiani są w drabinkę turniejową, według której rozgrywają pojedynki. Polegają one na rozwiązywaniu przez krótki określony czas zadań matematycznych lub łamigłówek logicznych przez każdego z dwóch zawodników. Podobnie jak w teleturniejach telewizyjnych punkty otrzymuje osoba, która pierwsza poda odpowiedź do wybranego zadania. Przeciwnik ma to prawo skorygować odpowiedź. Wygrywa zawodnik, który rozwiąże więcej zadań. Po dwóch przegranych pojedynkach zawodnik kończy udział w konkursie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. W przerwie między eliminacjami i pojedynkami finałowymi odbędzie się wykład popularnonaukowy.

Informacje o konkursie są na bieżąco podawane na:
https://www.facebook.com/matematyczne.pojedynki/
oraz https://www.facebook.com/KNM.PWr/

Regulamin III Edycji Konkursu Matematyczne pojedynki znajdźcie tu :

https://drive.google.com/file/d/0B9KUH9t8cHM0V25zXzlIX1laUk0/view?usp=sharing

Masz odwagę stawić czoło wyzwaniu?

Koniecznie dołącz do nas już dziś, wypełniając formularz zgłoszeniowy :

https://goo.gl/forms/H2xtrOUjND1JuQmF2